Milas’ta koyunlar destekle besleniyor

18 Mayıs Çarşamba, 2022
Muğla’da kadın üreticilere 700 saman balyası dağıtıldı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü kentte bitkisel ve hayvansal üretimi güçlendirmek için projeler üretmeye devam ediyor. Yem Bitkisi Yetiştiriciliği projesi kapsamında yetiştirilen yem bitkileri Milas İlçesinde destek alan 70 kadın koyun yetiştiricisine törenle dağıtıldı.
Milas’ta koyunlar destekle besleniyor Haber: Muğla İl Enformasyon

Kadın dayanışmasıyla güçleniyorlar, desteklerle büyüyorlar.

Muğla’da hayata geçirilen projeler dayanışmanın örneklerini sergiliyor.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne ait 100 dönüm arazide Yem Bitkisi Yetiştiriciliği Projesi kapsamında yeşil ot hasadı yapıldı. Verimin iyi olduğu tarladan yaklaşık 25 ton ürün elde edilirken, 1200 saman balyası hazırlandı.

Hazırlanan balyalardan 700'ü "Kadın Dayanışması ile Koyun Yetiştiriciliği" projesi kapsamında Milas İlçesinde destek alan 70 kadın üreticiye törenle dağıtıldı.

Törende konuşan Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, 20 yıldır Hazinede olan araziyi tekrar İl Müdürlüğüne kazandırarak üreticiler için yem bitkisi yetiştirdiklerini söyledi.

Hasat edilen yemleri yine üretime destek olan kadınlara dağıttıklarını belirten Saylak, "20 yıldır hazinede olan arazimizi tekrar İl Müdürlüğüne kazandırarak burada üreticilerimiz için yem bitkisi yetiştirdik. Bugün de burada hasat ettiğimiz bu yemleri yine il müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Kadın Dayanışması ile Koyun Yetiştiriciliği” projesi kapsamında Milas İlçesinde destek alan 70 kadın üreticiye dağıtıyoruz. 1200 balya elde edilen bu tarlamızdan balyaları üreticimize dağıtmaya devam edeceğiz.  Biz destek vermeye devam edeceğiz, sizler üretmeye… Üretmek dışında başka şansımız yok." dedi.

Bir yandan tarladan hasat edilen yem bitkileri balyalanıp araçlara yüklendi. Destek balyalarını evlerine götüren kadın çiftçiler de projeden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
muğla yem bitkisel üretim saman koyun kadın çiftçi destek milas tarım ve orman