Mudanya’da üreticilere silajlık mısır desteği

28 Nisan Perşembe, 2022
Bursa’da üretimde kaliteyi artırmak ve üreticilere destek olmak amacıyla yürütülen çalışmalar devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Mudanya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen proje kapsamında 26 üreticiye silajlık mısır tohumu dağıtıldı.
Mudanya’da üreticilere silajlık mısır desteği HABER: Bursa İl Enformasyon
KAMERA-FOTOĞRAF:  Bilgin ÇALIŞKAN    

Bursa’nın Mudanya ilçesinde 26 üreticiye silajlık mısır tohumu dağıtıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Mudanya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen proje kapsamında dağıtılan tohumlar ilçede üreticilere teslim edildi.

Silajlık mısır ile yem maliyetinin azalacağını söyleyen Bursa İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Erdoğan Ceylan “Mudanya üretiyor. Mudanya’da 111 bin da zeytin üretimi var. Sadece zeytin değil, küresel iklim değişikliği var dolayısıyla alternatif ürünler olması da gerekiyor. Havaların soğuk olması ve don sebebiyle zeytinler zarar görmüş olup malumunuz Trabzon hurması fidanı dağıtıldı. İnşallah bugün de hayvancılıkta maliyetin %70’i olan yem fiyatlarını aşağı düşürebilmek, çiftçimize bir katkı sağlayabilmek adına silajlık mısır tohumu dağıtacağız. %75’i Büyükşehir Hagel’den karşılanmakta %25’i de üreten çiftçilerimiz tarafından karşılanmaktadır. Ben bu projede emeği geçenlere ve maddi destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanlığına hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Siz üretmek adına çalışıp gayret ediyorsunuz, biz de bugün sizlere destek vermek amacıyla buradayız. Bu projenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ve üretim sezonun bereketli geçmesini diliyorum.” dedi.
silajlık mısır bursa mudanya destek tohum