Pakdemirli: “Sütü sınıflandırmamız doğru olur”

15 Mart Pazartesi, 2021
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Erzurum programında sütün sınıflandırılmasıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kırsal Kalkınma destekleriyle kurulan bir tesiste yaptığı incelemelerde bulunan Bakan Pakdemirli, Türkiye'de yüksek kaliteli sütün fiyatlandırılma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Pakdemirli: “Sütü sınıflandırmamız doğru olur” Erzurum’da çeşitli programlara katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli sütte sınıflandırmayla ilgili açıklamalar yaptı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bakanlık olarak sütü sınıflandırmamız doğru olur diye düşünüyorum. Her gıda ürününde kaliteyi önemsediğimiz gibi sütte de bunu önemsiyoruz.." dedi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) desteğiyle yapılan süt ve süt ürünleri tesisinde incelemelerde bulunan Pakdemirli, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de yüksek kaliteli sütün fiyatlandırılma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Ulusal Süt Konseyiyle ortak çalışma yürütüldüğünü belirten Pakdemirli, daha iyi kalitedeki sütün daha yüksek fiyatlandırılması konusunda genel bir çalışmaları bulunduğunu dile getirdi. Ulusal Süt Konseyinin açıklayacağı fiyat ne olursa olsun kaliteli ürünün piyasada bir şekilde ederini bulduğuna işaret eden Pakdemirli, şunları kaydetti: “Bakanlık olarak sütü sınıflandırmamız doğru olur diye düşünüyorum. Her gıda ürününde kaliteyi önemsediğimiz gibi sütte de bunu önemsiyoruz. TKDK tarafından desteklenen bir tesisteyiz, civil peynir üretiliyor. Hemen arkamda lor kazanları var. Burada günlük 30 ton üretim yapılması söz konusu. Son derece modern ve hijyen bir tesis. Önemli olan buraya girecek ve çıkacak ürünlerin üst kalitede olmasını sağlamak.”

Sektör toplantısına katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, burada yaptığı konuşmada da "Hayvancılık alanında karnemiz fevkalade iyi" ifadelerini kullandı.
erzurum süt sınıflandırma hayvancılık tkdk destek bekir pakdemirli tarım ve orman