Siirt’te araziler ‘TAY’la satılacak

15 Şubat Pazartesi, 2021
Tarım Arazileri Yönetim sistemi Siirt’te kullanılmaya başladı. Sitem sayesinde vatandaşlar arazi satış işlemlerini online olarak yapabilecekler.
Siirt’te araziler ‘TAY’la satılacak Haber: Siirt İl Enformasyon

TAY sistemi hem vatandaşın hem personelin işini kolaylaştırıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen Tarım Arazileri Yönetim sistemi, tarım arazilerinin mülkiyet devrine ilişkin işlemlerin bakanlık ile Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü arasında online olarak yapılmasını sağlıyor.

İl ve ilçe personelinin TAY Portal Sistemi ile ilgili eğitimlerini tamamlayan Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü 1 Şubat tarihinde sistemin kullanımına başladı.

Vatandaşlar; tarımsal arazilerin devri, miras yolu ile intikali, değerlendirilmesi, yeter gelirli arazi büyüklüğü ve ekonomik bütünlüğüne ilişkin hükümler ile ehil mirasçıya ait niteliklerin tespiti işlemlerini TAY sistemi üzerinden daha hızlı ve kolay olarak yapabilecekler.

İl Tarım ve Orman Müdürlüklerine ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine gelen başvuruların Takbis entegrasyonu ile değerlendirilmesi, değerlendirilen başvurulara otomatik cevap verilmesi sayesinde arazi işlemlerinde hızlı, kolay ve güvenli bir döneme girilmesi planlanıyor.
siirt arazi tay tarım arazileri yönetim sistemi tarım ve orman