Sokak hayvanlarını unutmadılar

20 Şubat Salı, 2018
Farklı kuruluşların bir araya gelerek başlattıkları kampanya ile toplanan 11 ton mama Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sokak hayvanlarına dağıtıldı.
Sokak hayvanlarını unutmadılar Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ve getir.com iş birliğiyle toplanan 11 ton 400 kilogram mamanın, kışın sert geçtiği Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri başta olmak üzere ülke genelinde dağıtılmasına başlandı.
Doğanın korunması ve hayvan hakları konusunda çalışma yapan derneklerin bir araya gelmesiyle oluşturulan İstanbul merkezli HAYTAP ve getir.com öncülüğünde, sokakta aç kalan hayvanlar için 11 ton 400 kilogram mama toplandı.
Mamalar, özellikle kışın sert geçtiği Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki sokak hayvanlarına dağıtılmak üzere ülke genelindeki çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşlarına gönderildi.
Ağrı, Hakkari, Diyarbakır illerine gönderilen toplam 5 ton 775 kilogram mamadan bir tonu Ağrı Belediyesine getirildi.
Ağrı'ya getirilen mamalar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile belediye görevlilerince, dondurucu soğukta yiyecek bulamayan sokak hayvanlarına dağıtılmaya başlandı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Koruma Şube Müdürü Harun Alaca, kente gönderilen mamaları ekiplerle dağıtmaya başladıklarını söyledi.
HAYTAP ile daha önce bakım evi projesi için iletişim halinde olduklarını anlatan Alaca, şunları dile getirdi:
"Kışın çetin geçtiği Ağrı'da sokak hayvanlarına sahip çıkılması gerekiyor. Sahipli hayvanlara gösterdiğimiz önemi sahipsizlere de göstermemiz gerekiyor. Vatandaşlarımızdan da bu konuda hassasiyet göstermelerini bekliyoruz. Kış ayları çok sert geçtiği için gönderilen mamaları dağıtmaya çalışıyoruz. Bu çalışmayla güçten düşmüş hayvanlar da en azından daha iyi besleniyor."
Alaca, kış süresince mama dağıtımına devam edeceklerini sözlerine ekledi.
HAYTAP ve getir.com iş birliğinde toplanan diğer yardımların da ülke genelindeki dağıtımının sürdüğü belirtildi.
 
ağrı HAYTAP getir.com sokak hayvanı mama