Tanzim satış mağazalarının patatesleri Niğde’den

19 Şubat Salı, 2019
Niğde'de Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla çiftçilerden alınan günlük ortalama 100 ton patates, İstanbul, Bursa, Ankara ve Balıkesir gibi illerdeki tanzim satış noktalarına gönderiliyor. Yöre insanı satışlardan memnun zira kooperatif aracılığı ile satılan patatesten elde edilen gelir çiftçinin eline kısa sürede geçiyor.
Tanzim satış mağazalarının patatesleri Niğde’den

Hükumet, Tarım Kredi Kooperatifi aracılığıyla cumartesini gününden itibaren tanzim satış noktalarının satılmak üzere Niğdeli çiftçilerden patates alımına başladı.

Niğde'den günlük ortalama 100 ton patates, Ankara, İstanbul, Bursa ve Balıkesir gibi illerdeki tanzim satış noktalarında satılmak üzere gönderiliyor.

Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar "Fiyat belirsizliğinden çiftçiler mağdur olmuştur. Çiftçilerde, 'önceki yıllarda olduğu gibi patatesler yine elimizde mi? kalacak' diye bir düşünce haiz olmuştur. Ama hükumetimiz şu anda tarım kredi kooperatifleri aracılığıyla ilimizde patates almaya başlamıştır. Cumartesi gününden beri 8-10 kamyon patates gönderildi. Kooperatifimizin fasulyede olduğu gibi patateste de fiyat belirlemesi, denge oluşturacağını düşünüyorum. Çiftçilerimiz de fiyattan memnun. Şu anda günlük yaklaşık 100 ton patates gidiyor. Ama Açılacak tanzim satış mağazalarına göre daha artacağını düşünmekteyiz.” dedi.

Gölcük Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Safvan Karanfil de “Devletimizin verdiği destekle aynı zamanda kaliteli ve ucuz ürünü halkımıza sunmaktayız. Uygulamadan çiftçilerimiz de memnun. Tarım kredi kooperatifleri olarak biz de memnunuz. Çünkü çiftçiler girdiler için bizden kredi kullanıyor. Biz de çiftçilerin ürünlerini aldığımız için sıkıntıya girmeden kredilerini ödeyebiliyorlar aynı zamanda da önümüzdeki yıl gübre, tohum, mazot ve yem gibi ihtiyaçları için krediler kullanabilecekler." diye konuştu.

niğde patates tanzim satış