Tarım Gündem 03.05.2021

03 Mayıs Pazartesi, 2021
Bir Web TarımTV klasiği haline gelen Tarım Gündem programı, tarım ve orman sektörlerinin nabzını tutmaya devam ediyor. Tarım Gündem programının bu bölüm konuğu Alparslan Türkeş Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman KOLA. Programda; gıdalarda kullanılan tatlandırıcılar, kalorisiz tatlandırıcı bitki ‘Stevia’, Stevia’ nın gıda sanayinde kullanması, Stevia bitkisinin faydaları, ‘Stevia’ nın şekere oranla 300 kat daha fazla tatlı oluşu, ülkemizde kıyı bölgelerinde yetiştirilmesi gibi konular işleniyor.
Tarım Gündem 03.05.2021           Aynur Yıldız AYDINLI, Yeliz YILMAZ ve Arda UZUN’un dönüşümlü olarak sunduğu program hafta içi hergün saat 11:00’da yayınlanıyor.
          “Yazılı Basın Turu” ile başlayan program Web TarımTV haber biriminin ülkenin dört bir yanından Bakanlık konularına giren her alandaki gelişmelerden hazırladığı  görsel haberler aktarılıyor. Bu programda ajansların yanı sıra Türkiye’nin 81 ilinde bulunan İl Müdürlüklerinin basın birimlerinin göndermiş olduğu haberler ve kurumumuz Haber ve Basılı Yayınlar Birimi’nin hazırladığı özel haber ve röportajlar sizlerle paylaşılıyor. Ekonomiye ilişkin veriler; hal fiyatları, hububat fiyatları konuları ve ayrıca hava durumu ayrıntılarının da yer aldığı program siz değerli izleyenlerimizle buluşuyor.
 
tarım gündem webtarımtv tarım gündem tarım haber Osman KOLA tatlandırıcılar Stevia