Tarım Gündem 05.04.2022

05 April Tuesday, 2022
Bir Web TarımTV klasiği haline gelen Tarım Gündem programı, tarım ve orman sektörlerinin nabzını tutmaya devam ediyor. Tarım Gündem programının bu bölümüne Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan YARDIMCI konuk oldu. Programda; hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıkların önemi, tek sağlık sistemi, Türkiye’de tek sağlık konusunda atılan adımlar, pandeminin tek sağlık kavramına geçişte etkisi, veteriner hekimlerinin tek sağlık çalışmalarındaki rolü ile ilgili bilgiler verildi.
Tarım Gündem 05.04.2022            Aynur YILDIZ AYDINLI, Yeliz YILMAZ ve Arda UZUN’un dönüşümlü olarak sunduğu program hafta içi hergün saat 11:00’da yayınlanıyor.
          “Yazılı Basın Turu” ile başlayan program Web TarımTV haber biriminin ülkenin dört bir yanından Bakanlık konularına giren her alandaki gelişmelerden hazırladığı  görsel haberler aktarılıyor. Bu programda ajansların yanı sıra Türkiye’nin 81 ilinde bulunan İl Müdürlüklerinin basın birimlerinin göndermiş olduğu haberler ve kurumumuz Haber ve Basılı Yayınlar Birimi’nin hazırladığı özel haber ve röportajlar sizlerle paylaşılıyor. Ekonomiye ilişkin veriler; hal fiyatları, hububat fiyatları konuları ve ayrıca hava durumu ayrıntılarının da yer aldığı program siz değerli izleyenlerimizle buluşuyor.
tarım gündem webtarımtv tarım gündem tarım haber Hakan YARDIMCI hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıklar tek sağlık sistemi tek sağlık veteriner hekimleri