Tarım Gündem 11.05.2022

11 Mayıs Çarşamba, 2022
Bir Web TarımTV klasiği haline gelen Tarım Gündem programı, tarım ve orman sektörlerinin nabzını tutmaya devam ediyor. Tarım Gündem programının bu bölümüne Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Hümeyra YAMAN konuk oldu. Programda; Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü, Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü çalışma hedefleri, Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen ıslah çalışmaları, Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen çeşitler, Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsünün Türkiye tohumculuğundaki payı, Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen projeler hakkında bilgiler verildi.
Tarım Gündem 11.05.2022           Aynur YILDIZ AYDINLI, Yeliz YILMAZ ve Arda UZUN’un dönüşümlü olarak sunduğu program hafta içi hergün saat 11:00’da yayınlanıyor.
          “Yazılı Basın Turu” ile başlayan program Web TarımTV haber biriminin ülkenin dört bir yanından Bakanlık konularına giren her alandaki gelişmelerden hazırladığı  görsel haberler aktarılıyor. Bu programda ajansların yanı sıra Türkiye’nin 81 ilinde bulunan İl Müdürlüklerinin basın birimlerinin göndermiş olduğu haberler ve kurumumuz Haber ve Basılı Yayınlar Birimi’nin hazırladığı özel haber ve röportajlar sizlerle paylaşılıyor. Ekonomiye ilişkin veriler; hal fiyatları, hububat fiyatları konuları ve ayrıca hava durumu ayrıntılarının da yer aldığı program siz değerli izleyenlerimizle buluşuyor.
tarım gündem webtarımtv tarım gündem tarım haber Hümeyra YAMAN Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü