Tarım Gündem 18.03.2022

18 March Friday, 2022
Bir Web TarımTV klasiği haline gelen Tarım Gündem programı, tarım ve orman sektörlerinin nabzını tutmaya devam ediyor. Tarım Gündem programının bu bölümüne Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürü Nurettin KIYAS konuk oldu. Programda; Adıyaman’daki tarımsal üretimin genel durumu, Adıyaman’da tarıma dayalı sanayinin durumu, Adıyaman’da tohumculuk sektörü, Adıyaman’a ait coğrafi işaretli ürünler, Adıyaman’ın hayvansal üretim potansiyeli, Adıyaman’da yürütülen tarımsal üretim projeleri, Adıyaman’da üreticilere yönelik yürütülmekte olan proje faaliyetleri, Adıyaman’da tarımın geleceği ile ilgili bilgiler verildi.
Tarım Gündem 18.03.2022           Aynur YILDIZ AYDINLI, Yeliz YILMAZ ve Arda UZUN’un dönüşümlü olarak sunduğu program hafta içi hergün saat 11:00’da yayınlanıyor.
          “Yazılı Basın Turu” ile başlayan program Web TarımTV haber biriminin ülkenin dört bir yanından Bakanlık konularına giren her alandaki gelişmelerden hazırladığı  görsel haberler aktarılıyor. Bu programda ajansların yanı sıra Türkiye’nin 81 ilinde bulunan İl Müdürlüklerinin basın birimlerinin göndermiş olduğu haberler ve kurumumuz Haber ve Basılı Yayınlar Birimi’nin hazırladığı özel haber ve röportajlar sizlerle paylaşılıyor. Ekonomiye ilişkin veriler; hal fiyatları, hububat fiyatları konuları ve ayrıca hava durumu ayrıntılarının da yer aldığı program siz değerli izleyenlerimizle buluşuyor.
tarım gündem webtarımtv tarım gündem tarım haber Nurettin KIYAS Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Adıyaman tarımsal üretimi Adıyaman tarıma dayalı sanayi Adıyaman tohumculuk sektörü Adıyaman coğrafi işaretli ürünleri Adıyaman hayvansal üretimi