Tarım Gündem 22.09.2021

22 Eylül Çarşamba, 2021
Bir Web TarımTV klasiği haline gelen Tarım Gündem programı, tarım ve orman sektörlerinin nabzını tutmaya devam ediyor. Tarım Gündem programının bu bölümüne Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin UÇAK konuk oldu. Programda; taze meyve sebze ve mamulleri ihracatı 2021 yılı ocak-ağustos döneminde 3 milyar doları aştı, ihracatta öne çıkan ürünlerimiz, Türkiye’nin üzüm üretimi ne kadar?, pandemi sonrası uluslararası pazarlama adına atılacak adımlar, yaş meyve sebze sektörü için uzakdoğu önemli bir hedef Pazar, “Gönüllü Son Hasat Projesi”, “Kullandığımız Pestisitleri Biliyoruz Projesi”, “Yeşil Mutabakat Eylem Planı”, küresel ısınmanın etkilerini azaltmak adına sektör olarak yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgiler verildi.
Tarım Gündem 22.09.2021           Aynur Yıldız AYDINLI, Yeliz YILMAZ ve Arda UZUN’un dönüşümlü olarak sunduğu program hafta içi hergün saat 11:00’da yayınlanıyor.
          “Yazılı Basın Turu” ile başlayan program Web TarımTV haber biriminin ülkenin dört bir yanından Bakanlık konularına giren her alandaki gelişmelerden hazırladığı  görsel haberler aktarılıyor. Bu programda ajansların yanı sıra Türkiye’nin 81 ilinde bulunan İl Müdürlüklerinin basın birimlerinin göndermiş olduğu haberler ve kurumumuz Haber ve Basılı Yayınlar Birimi’nin hazırladığı özel haber ve röportajlar sizlerle paylaşılıyor. Ekonomiye ilişkin veriler; hal fiyatları, hububat fiyatları konuları ve ayrıca hava durumu ayrıntılarının da yer aldığı program siz değerli izleyenlerimizle buluşuyor.
tarım gündem webtarımtv tarım gündem tarım haber Hayrettin UÇAK taze meyve sebze ve mamulleri ihracatı Türkiye’nin üzüm üretimi yaş meyve sebze sektörü gönüllü son hasat projesi kullandığımız pestisitleri biliyoruz projesi yeşil mutabakat eylem planı