Tarım Gündem 26.05.2021

26 Mayıs Çarşamba, 2021
Bir Web TarımTV klasiği haline gelen Tarım Gündem programı, tarım ve orman sektörlerinin nabzını tutmaya devam ediyor. Tarım Gündem programının bu bölüm konuğu Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya ŞAHİN oldu. Programda; Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği’nin kuruluş amacı, Türkiye’de arıcılığın mevcut durumu, Türkiye’de bal üretim alanlarının durumu, korona virüsünün arıcılık sektörüne yansılamarı, Pandemide arı ürünlerine olan talep artışı, üretimden pazarlamaya arıcıları kalkındırmak için atılması gereken adımlar, 20 Mayısın Dünya Arı Günü olarak kutlanması, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği’nin 2025 yılı hedefleri ve projeleri gibi önemli konular işleniyor.
Tarım Gündem 26.05.2021           Aynur Yıldız AYDINLI, Yeliz YILMAZ ve Arda UZUN’un dönüşümlü olarak sunduğu program hafta içi hergün saat 11:00’da yayınlanıyor.
          “Yazılı Basın Turu” ile başlayan program Web TarımTV haber biriminin ülkenin dört bir yanından Bakanlık konularına giren her alandaki gelişmelerden hazırladığı  görsel haberler aktarılıyor. Bu programda ajansların yanı sıra Türkiye’nin 81 ilinde bulunan İl Müdürlüklerinin basın birimlerinin göndermiş olduğu haberler ve kurumumuz Haber ve Basılı Yayınlar Birimi’nin hazırladığı özel haber ve röportajlar sizlerle paylaşılıyor. Ekonomiye ilişkin veriler; hal fiyatları, hububat fiyatları konuları ve ayrıca hava durumu ayrıntılarının da yer aldığı program siz değerli izleyenlerimizle buluşuyor.
tarım gündem webtarımtv tarım gündem tarım haber Ziya ŞAHİN Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği bal üretimi arı arıcılık 20 Mayıs Dünya Arı Günü