Tarım Gündem 30.03.2021

30 Mart Salı, 2021
Bir Web TarımTV klasiği haline gelen Tarım Gündem programı, tarım ve orman sektörlerinin nabzını tutmaya devam ediyor. Tarım Gündem programının bu bölüm stüdyo konuğu Tarım ve Orman Bakanlığı - Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı Kütüphane Çalışma Grup Sorumlusu - Tarım Uzmanı Mehmet BİLİR. Programda; İnsanlığın Ortak Hafızası Kütüphaneler, Tarım Eğitimi ve Tarımsal Yayıncılık Tarihi Açısından Kütüphanelerin Önemi, Tarım ve Orman Bakanlığı Bünyesindeki Kütüphaneler, Türkiye’nin Önemli Kütüphanelerinden Biri Tarım İhtisas Kütüphanesi, Dijital Tarım Kütüphanesi Kullanıcıların Hizmetinde, https://kutuphane.tarimorman.gov.tr, 26 Mart - 04 Nisan Kütüphane Haftası konuları hakkında bilgiler veriliyor.
Tarım Gündem 30.03.2021           Aynur Yıldız AYDINLI, Yeliz YILMAZ ve Arda UZUN’un dönüşümlü olarak sunduğu program her salı ve cuma saat 11:00’da yayınlanıyor.
          “Yazılı Basın Turu” ile başlayan program Web TarımTV haber biriminin ülkenin dört bir yanından Bakanlık konularına giren her alandaki gelişmelerden hazırladığı  görsel haberler aktarılıyor. Bu programda ajansların yanı sıra Türkiye’nin 81 ilinde bulunan İl Müdürlüklerinin basın birimlerinin göndermiş olduğu haberler ve kurumumuz Haber ve Basılı Yayınlar Birimi’nin hazırladığı özel haber ve röportajlar sizlerle paylaşılıyor. Ekonomiye ilişkin veriler; hal fiyatları, hububat fiyatları konuları ve ayrıca hava durumu ayrıntılarının da yer aldığı program siz değerli izleyenlerimizle buluşuyor.
tarım gündem webtarımtv tarım gündem tarım haber kütüphane haftası kütüphaneler dijital tarım kütüphanesi https://kutuphane.tarimorman.gov.tr Mehmet BİLİR