‘Tarımda Genç Nüfus Artıyor’

25 Ekim Çarşamba, 2017
Antalya’da genç çiftçi projelerinin desteklenmesi projesi kapsamında örtü altı yetiştiriciliği projesine hak kazanan Perihan Köse’ye ziyaret gerçekleştirildi.
‘Tarımda Genç Nüfus Artıyor’ Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Özen, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi Projesi kapsamında, örtü altı yetiştiriciliği projesine hak kazanan Perihan Köse’yi ziyaret etti.
Özen, Bakanlığın tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, kırsalda genç nüfus istihdamının arttırılması amacıyla genç çiftçi projesini 2016 yılında 30 bin TL hibe kredi vererek başlattığına değindi.
Mustafa Özen “2016 yılında genç çiftçilerinin desteklemesi projesi kapsamında Kepez ilçesinde 6 genç üreticimize, 2017 yılında ise 7 genç üreticimize her biri 30 bin TL olmak üzere hibe desteklemesi verildi. Kepez İlçesinde bu yıl desteklemeye hak kazanan 7 üreticiden 6’sı büyük baş sığır yetiştiriciliği projesi, bir tanesi ise örtü altı yetiştiriciliği projesinden destekleme almıştır” dedi.
Örtü altı yetiştiriciliği projesine hak kazanan Genç çiftçi Perihan Köse ile fide dikim yapan Özen, “ Fideler toprakla buluştu. Bütün çiftçilerimize bereketli ve bol kazançlı sezonlar diliyorum” diyerek genç çiftçi ile sohbet etti.
Örtü altı yetiştiriciliği projesi kapsamında Kepez İlçesi Gaziler Mahallesinde bin 206 metre kare örtü altı alanda domates yetiştiriciliği yapmaya başlayan Genç Çiftçi Perihan Köse, “Proje sayesinde seramızı yaptık. Artık bende sektörün içindeyim ve ekonomiye katkım var. Çok mutluyum” diyerek İl Müdürü Özen’e ziyaret için teşekkürlerini iletti.
 
tarımda genç nüfus destek Antalya proje