"Verdiğiniz desteklerle hayallerimiz gerçek oldu”

12 Mayıs Perşembe, 2022
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan destek alan bir besi çiftliğini ziyaret etti. IPARD II programı kapsamında destek alarak çiftliğini kuran Lütfiye Doğan, Bakan Kirişci’ye "Verdiğiniz desteklerle hayallerimiz gerçek oldu. Yatırımlarımızı daha da büyütmek, işletmemizi geliştirmek istiyoruz." dedi.
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Avrupa Birliği (AB) Tarımdan Sorumlu Komisyon Üyesi Janusz Wojciechowski ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD II Programı'ndan destek alan bir besi çiftliğini ziyaret etti.

Bakan Kirişci ile Wojciechowski, Avrupa Komisyonu ile Türkiye arasında imzalanan "Katılım Öncesi Yardım Aracı IPA II Kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınma İçin IPARD II Yardımı" çerçevesinde 1. çağrıdan destek alan Lütfiye Doğan'ın Ankara-Gölbaşı'ndaki besi çiftliğini inceledi.

Kirişci ile Wojciechowski, çiftliğin sahibi Doğan'dan yatırımları hakkında bilgi aldı.
Doğan, geleneksel yöntemlerle 210 küçükbaş hayvanla faaliyetlerini sürdürürken aldığı destekle işletmesini büyük bir çiftliğe dönüştürdüğünü belirterek, "Verdiğiniz desteklerle hayallerimiz gerçek oldu. Yatırımlarımızı daha da büyütmek, işletmemizi geliştirmek istiyoruz." diye konuştu.

Kirişci ile Wojciechowski, daha sonra TKDK'nin desteklediği yerel eylem gruplarının açtığı stantlarda yöresel ürünleri inceledi.
bakan vahit kirişci kadın çiftçi tkdk ıpard ab hibe destek besi çiftliği ankara tarım ve orman