EYYDB Başkanı "Şampiyonları" ağırladı

05 Aralık Salı, 2017
Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Osman Güzelgöz Bakanlık futbol turnuvasında şampiyon olan Yayın Dairesi Takımı’nı ağırladı.. Başkan Güzelgöz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’yle ilgili de bir açıklama yaptı.
EYYDB Başkanı Haber: Ercan AKSOY
Kamera: Ümit YILDIRIM
Fotoğraf: İbrahim BAĞCI
 
Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Osman Güzelgöz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Futbol Turnuvası’nda bu yıl büyük bir başarıya imza atarak şampiyon olan Yayın Dairesi Futbol Takımı’nın oyuncularıyla bir araya geldi. Yayın ve Tanıtım Hizmetleri Daire Başkanı Sürur Kır’ın da katıldığı toplantıda Osman Güzelgöz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’yle ilgili de açıklamalarda bulundu.
Her yıl yapılan ve büyük beğeniyle takip edilen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Futbol turnuvasını şampiyon olarak tamamlayan takım oyuncuları Başkan Güzelgöz tarafından kabul edildi. Osman Güzelgöz futbol takımı oyuncularını tebrik ederek çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.
Güzelgöz burada yaptığı konuşmada “Arkadaşlarımız, Kurumumuzun futbol şampiyonasında bütün zorluklarına, sıkıntılarına, mesailerine, hayatın onlara yüklediği sorumluluklara rağmen ekstra bir iş yapıyorlar, yaptılar. Daha önceden de yapmışlar, başarıları var. Bu sene de tekrar ettiler. Biz sadece çok küçük de olsa bir motivasyon vazifesi görmeye çalıştık, yapabildiğimiz kadar.” dedi.
Şampiyon takımı tebrik eden ve başarılarının devamını dileyen Osman Güzelgöz konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Hem bizi mahcup etmediler hem kendilerinin o alın terlerini, emeklerini boşa çıkarmadılar. En son şampiyon olarak geldiler. Onları tebrik ediyoruz. Gerçekten çok güzel bir iş yaptınız, çok güzel bir başarı elde ettiniz. Bakan Bey’e de bahsettim, size verdiğimiz sözleri tutacağız. Hem Bakan Bey sizleri kabul edecek başarılarınızdan dolayı teşekkür etmek üzere hem de diğer sözlerimizi de tutuyoruz. Bu ahengin, bu hassasiyetin, bu duyarlılığın bozulmamasını daha da artmasını diliyorum.”
Asıl engel insanların basiretinde
Başkan Güzelgöz toplantıda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü de unutmayarak bu konudaki hassasiyetini dile getirdi. İnsanların zaman zaman bazı konularda unutkanlık gösterdiklerini belirten Güzelgöz, önemli konuları bizlere hatırlatması açısından bu günlerin ayrı bir değeri olduğunu vurguladı.
Osman Güzelgöz sözlerini şöyle sürdürdü:
“3 Aralık Dünya Engelliler Günü ‘nün de böyle bir önemi var. Unutmuş olan insanlara bunun hatırlatılması anlamında faydası var. Bakan Bey’in mesajlarını da paylaştık, okumuşsunuzdur, duymuşsunuzdur, görmüşsünüzdür. Asıl engel insanların basiretinde, duygularında. Siz genel anlamda engelli olarak anılsanız bile hiçbir engel tanımadığınızı her aşamasında hayatın içinde olduğunuzu zaten gösteriyorsunuz; çalışarak gösteriyorsunuz, üreterek gösteriyorsunuz, direnerek gösteriyorsunuz. Belki adı bizim gibi sağlam olanların bile direnemediği kadar hayata direniyorsunuz. Kendinizi, ailenizi, çevrenizi, sevdiklerinizi ayakta tutuyorsunuz. Bu çok takdir edilecek çok saygı duyulacak bir şey.”
Engelli bireylerin duruşlarına, direnişlerine, varlıklarına saygı duyduklarını belirten Güzelgöz, insan olarak zaten birbirimize saygı duymak zorundayız ama adı engelli olabilir, başka bir şey olabilir. Hayat bize verilmiş çok muhteşem bir armağan; insanlar kıymetini bilirse. İnşallah sizlerle beraber bu kurumda da üretmeye, direnmeye, hayata karşı değil hayatın içinde zorluklara karşı dik durmaya, insanca onurlu bir duruş sergilemeye devam edeceğiz.” dedi.
Başkan Güzelgöz sözlerini şöyle noktaladı:
“Böyle bir gün kutlanır mı derseniz belki kutlanmaz ama bu düşünceye, bu hassasiyete vesile olursa faydalıdır diye düşünebiliriz. İnşallah birbirimizi unutmadan hayatın bize yüklediği sorumlulukların üstesinden geliriz. Bizim de hassasiyetlerimizi gözeterek buna benzer şeyleri inşallah atlamadan devam ettireceğiz. Birbirimizi soracağız, birbirimizin problemleriyle ilgileneceğiz; bu bizim vazifemiz. Bunun bir minneti yok. Benim sizin bazı problemlerinizle ilgilenmemin bir minneti yok. Yönetici dediğiniz insan, beraber çalıştığı kişilerin her şeyiyle ilgilenir, çözebildiğini çözer, çözemediğini samimi olarak söyler. Der ki bunu çözemedim, çözemiyorum. Olabilir herkes her şeyi çözemez.”
Yapılan konuşmaların ardından Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Osman Güzelgöz, Yayın ve Tanıtım Hizmetleri Daire Başkanı Sürur Kır ile birlikte şampiyonluk ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir araya geldikleri personele hediyeler verdi.
 
Tarım Bakanlığı futbol turnuvası Yayın Dairesi futbol takımı osman güzelgöz 3 aralık engelliler günü