Bakan Fakıbaba, EYYDB çalışanlarıyla buluştu

17 January Wednesday, 2018
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı personeli ile buluştu.
Bakan Fakıbaba, EYYDB çalışanlarıyla buluştu Haber: Ayşe Gül Ulucan ŞAHİN
Kamera: Ümit YILDIRIM - Altay TÜRÜNG
Fotoğraf: İbrahim BAĞCI
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı personeli ile bir araya geldi.
Bakanlık Merkez Bina Mehmet Akif Ersoy Toplantı Salonu’nda Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi ile Uluslararası Tarım Eğitim Merkezi (UTEM) personeliyle bir araya gelen Bakan Fakıbaba, “İşimizi severek yapmalıyız. Para kazanmakla da mutlu olunabilir ancak insanlara yardım ettiğiniz oranda mutluluğu yakalayabilirsiniz” dedi.
Fakıbaba, hiç karşılık beklemeden insanlara hizmet vermenin değerine dikkat çekerek, “Ülkemiz için, bayrağımız için bakanlığımız için hizmet veriyoruz. İlk geldiğim günden beri şunu söylüyorum: Biz çiftçiyi bilgiyle buluşturacağız. Bizim ülke olarak en büyük eksikliğimiz eğitime çok önem veren toplum olmamamız. Eğitim sanki ikinci planda kalıyor. Başta ben olmak üzere her gün eğitim almamız lazım. Eksikliklerimizi okuyarak, araştırarak gidermemiz lazım. Bu bağlamda yaptığınız işler gerçekten çok önemli. Eğitimle insanlara çok önemli şeyler veriyorsunuz. O zaman mutlu oluyorsunuz. Çiftçiyi eğitim ve bilgiyle buluşturuyorsunuz ve üretiyorsunuz” şeklinde konuştu.
“Sizler Bakanlığın çok önemli çalışanlarısınız” diyen Bakan Fakıbaba, çiftçiyle beraber olmanın önemine değindi. Çiftçiyle ve halkla buluşmanın çok önemli olduğunu dile getiren Fakıbaba, “Halk olmazsa biz ne yaparız? Sizleri yürekten kutluyorum. Biz işimizi severek yapıyoruz. Allah rızası için, ülkemiz için, üreticimiz için, tarım için, hayvancılık için. O kadar önemli işler ki bunlar. 811 kişi ama esasında aile olarak 70 bin kişinin bu eğitim olayında beraber olması gerekir. Çiftçiye elimizden geldiği kadar eğitim konusunda yardımcı olmamız gerektiğine inanıyorum” ifadesine yer verdi.
“Gelecekten umutluyum. Yarınımız bugünden çok daha iyi olacak” diyen Fakıbaba, “Çünkü gece gündüz demeden çalışıyoruz. Çok önemli projeler göreceksiniz önümüzdeki günlerde. Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi olarak bu çalışmaları halka sizler bildireceksiniz. Hem size hem de geçmiş dönemde çalışmış arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. 2018 yılı hedeflerimizin gerçekleşmesi için de azimle ve kararlılıkla üstün başarılara ulaşacağımıza inanıyorum. Hedefi ve hayali olmayan insan başarılı olamaz. Çalışarak daha çok çalışarak hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. Benim bir rüyam var ve bu rüyayı hep beraber başaracağız: Üreticilerin daha mutlu ve huzurlu, tüketicilerin daha sağlıklı gıdaya ulaşması. Biz hem kendimiz, hem torunlarımız hem de geleceğimiz için üretmeliyiz. Bu anlamda bakanlığımızın çok önemli görevleri var” dedi.
“Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak hizmetlerimizle çiftçi kardeşlerimizin gelirini artırıyoruz” değerlendirmesinde bulunan Bakan Fakıbaba, “Bilgiyi veriyoruz, onları mutlu ediyoruz biz de mutlu oluyoruz. Mutluluk hormonu yardım eden insanlarda daha fazladır” vurgusu yaptı.
Fakıbaba şöyle devam etti: “80 milyon insanımızla beraber, turistlerin de gıda ihtiyacını karşılıyoruz.  Tarımsal ihracatımızla da ülke ekonomisine katma değer sağlıyoruz. İşte bu başarı hepimizindir. Başarısızlık bakanın, başarı takımındır. Başarılı yöneticiler, başarılı takımlarla çalışır. Sizler çok başarılı olacaksınız ve bizler hep birlikte başarılı olacağız. Bizler el ele gönül gönüle vererek her şeyi birlikte başaracağız. Rekabet olmazsa başarı olmaz. Eğitim olmadan hiçbir şey olmaz. Ne kadar önemli kişilersiniz. Eğitim, eğitim, eğitim. Eğitim olmazsa insan ne suyu nasıl kullanacağını bilir, ne nasıl ekeceğini bilir.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İletişim Koordinatörü-Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Osman Güzelgöz de, çalışanların emekleri ve eserleriyle bilgilendirme sunumunu 15 dakikalık bir filmle yapmak istediklerini belirtti. Güzelgöz, “Çalışmalarımızı toplam 811 kişiyle yapıyoruz. Bu arkadaşlarımızın bir kısmı Eğitim ve Yayım Dairesi’nde hizmet veriyor. Bir Bölümü Yayınlar ve Tanıtım Dairesi’nde hizmet veriyor. Bir bölümü İdari ve Koordinasyon Dairemizde hizmet ediyor. 3 tane eğitim merkezimiz var: Adana, Ankara ve Aydın-Söke. Burada arkadaşlarımız uluslararası uygulamalı eğitimler yapıyorlar. Hem personel eğitimleri, hem çiftçi eğitimleri. 6 ilimizde El sanatları Merkezimiz var. Merkez binada ve başkanlığımızda iki adet matbaamız var. 50 kişilik bir TİMER ekibimiz var. Toprağı suyla, çiftçiyi suyla buluşturmanın merkezinde yer alarak görevimizi ifa etmeye çalışıyoruz” dedi.
Bilgilendirme sunumunun ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya çiçek ve plaket hediye edildi.
Sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçildi.
 
ahmet eşref fakıbaba eyydb osman güzelgöz eğitim yayın