Tarım Orman Gündemi 01.04.2024

01 April Monday, 2024
“Tarım Orman Gündemi” sektörün gündemini izleyici ile buluşturuyor…
Tarım Orman Gündemi 01.04.2024
     "Tarım Orman Gündemi" adlı televizyon programı, hafta içi her gün saat 11.00'de canlı yayınla seyircisiyle buluşuyor. Bu programda bitkisel ve hayvansal üretim, tarımsal üretimin geliştirilmesi, tarım teknolojileri, su verimliliği seferberliği, su ürünleri, gıda güvenliği, orman varlığı, orman ürünleri vs. konularla ilgili gündem takip ediliyor. Yine üreticilere yönelik geniş hava durumu bülteni sunuluyor, canlı yayına katılan yetkili ve alanında uzman isimler ile gündem değerlendiriliyor.

       Tarım Orman Gündemi programının bu bölüm stüdyo konuğu Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Bitki Besleme Birim Koordinatörü Yaşar ORHAN. Programda; Bitki Besleme Daire Başkanlığının görevleri, bitki besleme,  toprak tahlilinin önemi, topraktan numune alma, gübre alırken ve gübreleme yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar, gübreleme ve çevre ilişkisi, aşırı gübre kullanımının zararları, organomineral gübre, organik gübrelerin toprak verimliliğine katkıları, yaprak gübrelerin kullanımı ile ilgili bilgiler verildi.
tarım orman gündem webtarımtv tarım orman gündemi tarım haber Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü BÜGEM Bitki Besleme Daire Başkanlığı Yaşar ORHAN bitki besleme toprak tahlili toprak numunesi gübre gübreleme organomineral gübre organik gübre yaprak gübreleri