Tarım Orman Gündemi 21.06.2023

21 June Wednesday, 2023
“Tarım Orman Gündemi” sektörün gündemini izleyici ile buluşturuyor…
Tarım Orman Gündemi 21.06.2023
       "Tarım Orman Gündemi" adlı televizyon programı, hafta içi her gün saat 11.00'de canlı yayınla seyircisiyle buluşuyor. Bu programda bitkisel ve hayvansal üretim, tarımsal üretimin geliştirilmesi, tarım teknolojileri, su verimliliği seferberliği, su ürünleri, gıda güvenliği, orman varlığı, orman ürünleri vs. konularla ilgili gündem takip ediliyor. Yine üreticilere yönelik geniş hava durumu bülteni sunuluyor, canlı yayına katılan yetkili ve alanında uzman isimler ile gündem değerlendiriliyor.

     Tarım Orman Gündemi programının bu bölüm stüdyo konuğu Ankara Zirai Karantina Müdürü Sevdiye BÜYÜKKİRAZ. Programda; Ankara Zirai Karantina Müdürlüğünün çalışma alanları ve hizmetleri, bitki sağlık sertifikası, tarım alanlarının karantina etmenlerinin olası bulaşılarından korunması, ithal edilen ürünlerin sıkı denetimi ve GDO analizleri, ahşap ambalaj materyallerinin kontrolleri ve ISPM-15 işlemleri, en çok ihraç ettiğimiz bitkisel ürünler ile ilgili bilgiler verildi.
tarım orman gündem webtarımtv tarım orman gündemi tarım haber Ankara Zirai Karantina Müdürlüğü Sevdiye BÜYÜKKİRAZ karantina bitki sağlık sertifikası GDO analizleri ISPM-15 işlemleri