Tarım Orman Gündemi 23.06.2023

23 June Friday, 2023
“Tarım Orman Gündemi” sektörün gündemini izleyici ile buluşturuyor…
Tarım Orman Gündemi 23.06.2023
     "Tarım Orman Gündemi" adlı televizyon programı, hafta içi her gün saat 11.00'de canlı yayınla seyircisiyle buluşuyor. Bu programda bitkisel ve hayvansal üretim, tarımsal üretimin geliştirilmesi, tarım teknolojileri, su verimliliği seferberliği, su ürünleri, gıda güvenliği, orman varlığı, orman ürünleri vs. konularla ilgili gündem takip ediliyor. Yine üreticilere yönelik geniş hava durumu bülteni sunuluyor, canlı yayına katılan yetkili ve alanında uzman isimler ile gündem değerlendiriliyor.

      Tarım Orman Gündemi programının bu bölüm stüdyo konuğu Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Sedat ILDIZ. Programda; kurbanlık seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar, zoonoz hastalıklar, kurban satın alan kişilerin satıcıdan istemeleri gereken belgeler, kurbanlıkların aşılı ve kulak küpeli olması, kurbanlıkların kulak küpelerinin tarım cebimde mobil uygulamasından sorgulanması, kurban kesimlerinde alınması gereken önlemler, kesimden sonraki atılların imha edilmesi ve kurbanlık etlerin muhafazası, kurban kesimlerinde bakanlıkça alınan önlemler ile ilgili bilgiler verildi.
tarım orman gündem webtarımtv tarım orman gündemi tarım haber Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Sedat ILDIZ kurban kurbanlık zoonoz kulak küpesi tarım cebimde mobil uygulaması