Tarım Orman Gündemi 25.05.2023

25 May Thursday, 2023
“Tarım Orman Gündemi” sektörün gündemini izleyici ile buluşturuyor…
Tarım Orman Gündemi 25.05.2023
     "Tarım Orman Gündemi" adlı televizyon programı, hafta içi her gün saat 11.00'de canlı yayınla seyircisiyle buluşuyor. Bu programda bitkisel ve hayvansal üretim, tarımsal üretimin geliştirilmesi, tarım teknolojileri, su verimliliği seferberliği, su ürünleri, gıda güvenliği, orman varlığı, orman ürünleri vs. konularla ilgili gündem takip ediliyor. Yine üreticilere yönelik geniş hava durumu bülteni sunuluyor, canlı yayına katılan yetkili ve alanında uzman isimler ile gündem değerlendiriliyor.

     Tarım Orman Gündemi programının bu bölüm stüdyo konuğu Türkiye Su Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Lütfi AKCA. Programda Türkiye Su Enstitüsünün kuruluşu ve faaliyet alanları, İstanbul uluslararası su forumu, Türkiye Su Enstitüsünün ulusal ve uluslararası su politikalarına etkisi, su yönetiminde havza bazlı planlamalar, Ortadoğu’da Mavi Barış çalışmaları, su kaynaklarının etkin kullanımı, yer altı barajları ile kuraklığa çözüm çalışmaları hakkında bilgiler verildi.
tarım orman gündem webtarımtv tarım orman gündemi tarım haber Türkiye Su Enstitüsü Lütfi AKCA İstanbul uluslararası su forumu Mavi Barış kuraklık