‘Tarım ve İnsan’ Ziraat Fakültesi’nde

26 Nisan Çarşamba, 2017
“8. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi” Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde sergilenmeye başladı.
‘Tarım ve İnsan’ Ziraat Fakültesi’nde Haber: Ayşe Gül ULUCAN ŞAHİN Kamera: Tolga URUN Fotoğraf: Hüsamettin KURT
"8. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi", Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ziraat Müzesi sergi salonunda akademisyenler ve öğrencilerle buluştu.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Dr. İlkay Kılıç, sergi açılışında yaptığı konuşmada, toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan “Tarım ve İnsan” fotoğraf sergisinin Ziraat Fakültesi öğrencileriyle buluşmasının son derece önemli olduğunu söyledi. Başkan Kılıç, serginin akademik çevre ve üniversite öğrencilerinin yarışmaya olan ilgisini artıracağını kaydetti.
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Söylemezoğlu da, tarım ve insanı buluşturan fotoğraf sergisinin fakültelerinde sergilenmesinden mutluluk duyduklarını dile getirdi.
Yayın ve Tanıtım Hizmetleri Daire Başkanı Sürur Kır ise, 9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nın duyurusunun yakında yapılacağını ve temasının “Milli Tarım” olacağını ifade etti.
Daha sonra Dr. İlkay Kılıç, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Müze Koordinatörü Cemalettin Yaşar Çiftçi’den Ziraat Müzesi hakkında bilgi aldı.
Sergiye Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Dr. İlkay Kılıç, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Söylemezoğlu, Yayın ve Tanıtım Hizmetleri Daire Başkanı Sürur Kır ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Müze Koordinatörü Cemalettin Yaşar Çiftçi katıldı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının DenizBank desteğiyle düzenlediği Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi’nde, tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, üretici, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflar yer alıyor.
“8. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi” Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ziraat Müzesi 10 .yıl etkinlikleri kapsamında 1 ay boyunca sanatseverlerle buluşacak.
 
tarım ve insan milli tarım öğrenci ziraat sergi