Afyon İl ve İlçe Müdürlüklerinde TARSİM Bilgilendirme Toplantısı

13 Şubat Perşembe, 2020
Afyon İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve tüm İlçe Müdürlüklerinde tarım sigortalarının tanıtımı ve yaygınlaştırılması amacıyla çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlendi.
Afyon İl ve İlçe Müdürlüklerinde  TARSİM Bilgilendirme Toplantısı Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Tarım ve Orman  Müdürü İbrahim Acar; “Son yıllardaki iklimsel değişikliklerin sonucu olarak tarımsal ürünlerin risk altında olduğunu, dolayısıyla çiftçilerimizin bundan olumsuz yönde etkilendiğini belirtti.

Tarım sigortalarındaki amacın doğal afetlerin neden olduğu zararları karşılayıp üreticiyi uzun vadede gelir istikrarına kavuşturmak ve üretimde sürdürülebilirliği sağlamak olduğunu söyleyen İl Müdürü Acar şöyle devam etti: “Afyonkarahisar tarım ve hayvancılıkta önemli bir yere sahiptir. Tarım ve hayvancılığın olduğu yerde riskte vardır. Bizim bu riski en aza indirmemiz gerekmektedir.  Dolu, don, aşırı yağış, sel, kuraklık, yangın gibi doğal afetler büyük zararlara yol açmaktadır. Bu noktada çiftçilerimizin alın teri ve emeklerinin boşa gitmemesi için tarım sigortası yaptırmaları gerekiyor.” İl Müdürü Acar; yapılan bu toplantılarda tarım sigortaları konusunda bilgilendirmelerde bulunan TARSİM Konya Bölge Müdürü Mehmet Halis Yamak ve ekibine teşekkür etti.