Çiftçinin müttefiki keklikler doğaya salındı

06 June Monday, 2022
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü sürdürülebilir ekolojik denge için çalışmalarını sürdürüyor. Buğday zararlısı süneyle mücadele için doğaya keklik salımı da bunlardan biri. Süne gibi tarla zararlılarıyla beslenen keklikler uygun şartlarda doğaya salınıyor. Son olarak Erzurum ve Iğdır’da yüzlerce keklik doğaya salındı.
Çiftçinin müttefiki keklikler doğaya salındı Yaban hayatının devamının sağlanması amacıyla Doğa Koruma ve Milli Parklar DKMP Genel Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor.

Erzurum'da yaban hayatının devamının sağlanması amacıyla 500 kınalı keklik doğaya salındı.
Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 13. Erzurum Bölge Müdürlüğünce kentte kınalı keklik popülasyonunun artırılması için çalışma başlatıldı.

Bu kapsamda DKMP Şubesi Müdürlüğü görevlileri, Malatya Av ve Yaban Hayvanı Üretim İstasyonu'ndan temin ettikleri 500 kınalı kekliği Erzurum'a getirdi.

Araçlarla ilçenin bir mevkisine taşınan keklikler, burada görevlilerce doğaya salındı. Bir süre çevrede gezinen keklikler daha sonra kanat çırparak gözden kayboldu.

Keklik salma etkinliğine, Aşkale Belediye Başkanı Ahmet Yaptırmış, Aşkale İlçe Jandarma Komutanlığı, Aşkale İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ve Erzurum İl Jandarma Komutanlığı Çevre Koruma Timi de katıldı.

Iğdır’daki salımda ise 175 adet keklik Aralık ilçesinde çeşitli noktalarda doğaya bırakıldı.
keklik doğa tabiat salım koruma milli parklar zararlı mücadele erzurum ığdır