Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Fas Fuarı’nda

19 April Wednesday, 2017
Afrika Kıtası’nın en büyük tarım fuarına Türkiye bu yıl ilk kez katılıyor.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Fas Fuarı’nda Haber: Kadriye İLERİSOY
 
Afrika Kıtası’nın en büyük tarım fuarı olma özelliğine sahip 12. Uluslararası Tarım Fuarı (SIAM) Fas’ın Meknes kentinde başladı.
‪Yaklaşık 72 bin metrekare alanda 69 ülke ve bin 200 firmanın katılımı ile gerçekleşen fuara Türkiye bu yıl ilk kez katılıyor.
‪Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı fuarda Türkiye’yi, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Dış Pazar Statejileri Çalışma Grubu, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı katkılarıyla, Strateji Geliştirme Başkanlığı, Tarımsal Yatırımcı Ofisi (TARYAT)  ve birçok özel firma katılımı ile temsil ediyor.
‪Türkiye Cumhuriyeti Fas Büyükelçisi Ethem Barkan Öz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri ile hem Bakanlık standı hem de milli katılım iştiraki olarak gelen özel firma stantlarına bir ziyaret gerçekleştirdi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Dış Pazar Stratejileri Çalışma Gurubu’nda görev yapan Atike Altekin, hedeflerinin tarımsal ihracatı artırmak olduğunu söyledi.
Geçen yıl yaklaşık 1 milyon ziyaretçi kabul eden fuar, 23 Nisan’a kadar devam edecek.
 
 
Fas Afrika tarım fuarı SIAM tarım gthb