Bakan Fakıbaba üreticilerle buluştu

20 February Tuesday, 2018
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye’nin dört bir yanından Başkente gelen üreticileri konuk etti.
Bakan Fakıbaba üreticilerle buluştu Haber: Ercan AKSOY
Kamera: Altay TÜRÜNG
Fotoğraf: İbrahim BAĞCI
 
“Çiftçilerimiz Milletin Evinde Cumhurbaşkanımız ile Buluşuyor” programı Külliye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleşti.
Etkinlik öncesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen konuklarıyla bir toplantı yaptı. Bakan Fakıbaba toplantı öncesi Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde organik tarımla uğraşan Ahmet Akkoyun adlı çiftçiye de bir plaket verdi.
Külliye’deki büyük buluşma öncesi Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nın organizasyonuyla gerçekleşen programda yaşlısından gencine yüzlerce üretici ile bir araya gelen Bakan Fakıbaba, onlara hitaben yaptığı konuşmada üreticilerin, tarımın ve hayvancılığın değerini önceden de bildiğini fakat göreve başladığı 7 aylık dönemde bunu çok daha iyi anladığını kaydetti.
“Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatıyla sizlere nasıl daha iyi hizmet vermemiz doğrultusunda durmadan dinlenmeden çalışıyoruz” diyen Fakıbaba şunları söyledi:
“Bazı samimi bir aileyiz, sıkıntıları aşacağız. Çalışmakla aşamayacağımız bir sorun yok. Biz desteklerimizle sizin hep emrinizdeyiz hep de yanınızda olacağız. Sıkıntılarınızı biliyorum; üretmek kolay değil, inanıyorum ki biz istersek siz isterseniz her işi başarırız. Alevisiyle, sünnisiyle, Kürdüyle, Türküyle biz hep biriz. Organik tarımla uğraştığı için bir kardeşimize paleket verdim. Liderlik böyle bir şey. Diyor ki ben organik tarım yapacağım, kimyasal kullanmayacağım. Ne kadar güzel bir şey. Emrinizdeyiz; başta ben, ben sizin emrinizdeyim.”
Ahmet Eşref Fakıbaba, konuşmasında kadınların üretimdeki rolüne de değinerek “Kadının elinin değdiği yerde bereket var. Kadın kardeşlerimizin özellikle çiftçilikle uğraşması Türkiye'nin nereye gideceğinin bir göstergesi. Her erkeğin yanında mutlaka başarılı bir kadın vardır. Biz ve Sayın Cumhurbaşkanımız sizinle gurur duyuyoruz. Bu Bakanlığın adı üretim bakanlığı, sizin refah düzeyinizi nasıl yükseltiriz diye uğraşıyoruz.” şeklinde konuştu.
Fakıbaba ilerleyen dönemde Türkiye’de üretimin daha fazla olacağını ve hayvancılıkta da önemli bir yol kat edileceğini belirterek bunu üreticilerle birlikte yapacaklarını kaydetti.
 
Çiftçilerimiz Milletin Evinde Cumhurbaşkanımız ile Buluşuyor programı için 81 ilden gelen üreticiler ise davetten çok memnun olduklarını ve Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya gelecekleri için çok mutlu olduklarını belirttiler.
Üreticilerin büyük ilgi gösterdiği Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, toplantının sonunda ise onlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi ve gerekli çalışmaların yapılması için talimat verdi.
 
Gıda tarım hayvancılık Ahmet eşref fakıbaba çiftçi besici cumhurbaşkanı çiftçi buluşması