Çiftçinin en yakın dostu olmak için yola çıktılar

08 Mart Perşembe, 2018
Çiftçinin köyde, tarlada her zaman yanında olmak, sorunlarını çözmek için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın başlattığı ‘Bölge Koordinatörlüğü’ uygulaması tecrübeli bir ekiple çalışmalarına başladı. Çalışmanın Genel Koordinatörü Prof. Dr. Yunus Kılıç Web Tarım TV’ye özel açıklamalar yaptı.
Çiftçinin en yakın dostu olmak için yola çıktılar Haber: Neslihan AKTAŞ
Kamera: Oğuz OĞHAN – Ümit YILDIRIM
Fotoğraf: İbrahim BAĞCI
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın merkezden başlattığı çalışmaların tüm yurda daha hızlı ulaşmasını sağlayacak olan Bölge Koordinatörleri uygulamasının detaylarını Bakanlık Bilim Danışmanı Prof. Dr. Yunus Kılıç anlattı.
Kılıç, “Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı’nın alanına girmeyen hiçbir birim, hiçbir yerleşim yeri yok. Yapmış olduğu hizmetleri daha kaliteli da ha verimli daha etkin daha sürdürülebilir olabilmesini sağlayabilecek ilave mekanizmalara ihtiyaç olduğunu düşündük. Üreticimize devletin verdiği hizmetler daha şefkat içinde verilsin ve daha iyi geri dönüşler alınsın.” dedi.
Genel koordinatörlük görevini de yürüten Yunus Kılıç, Web Tarım Tv’nin özel yayınında Aynur Yıldız Aydınlı’nın sorularını yanıtladı. Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın çok geniş bir alanda çalışan büyük bir aile olduğunu vurguladı.
Bölge koordinatörlüğü görevine seçilen personelin, alanında deneyimli, il müdürlüğü ve genel müdürlük yapmış bir ekipten oluştuğunu, sahada hem üreticiye hem de personele yardımcı olacağını dile getirdi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da yaptığı açıklamayla başlayan çalışmada 26 koordinatör görev alıyor.
Yunus Kılıç, tarımsal üretimin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini sözlerine ekledi.
Devletin verdiği desteklerin verimli kullanılması için de çalıştıklarını belirten Kılıç, “üreticilerimiz bize güvensinler ve köylerinde kalıp üretmeye devam etsinler.” Tavsiyesinde bulundu.
 
GTHB bölge koordinatörleri yunus kılıç