Şampiyon “EYYDB”

04 December Monday, 2017
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı adına Tarım Spor Kulübü’nün organize ettiği ve her yıl düzenlediği, “GTHB Birimler Arası Sonbahar Halı Saha Futbol Turnuvası”nda bu yıl mutlu sona ulaşan ekip; Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı (EYYDB) oldu.
Şampiyon “EYYDB” Haber: Fatih COŞKUN
Kamera/Drone:  Ümit YILDIRIM – Tolga URUN – Oğuz OĞHAN – Aytek BASİ
Fotoğraf: İbrahim BAĞCI

 
Bakanlık Merkez Kampüsünde düzenlenen ve 21 takımın katıldığı turnuvanın final maçında Tavukçuluk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (TAEM) takımını 4-1 yenen  EYYDB , turnuvayı şampiyon olarak tamamlamayı başardı ve karşılaşma sonrası düzenlenen törenle şampiyonluk kupasını, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil’in elinden aldı.
Ödül töreninde konuşan Pakdil, turnuvada centilmence mücadele eden tüm takımlara, oyunculara ve tertip komitesinde görev alanlara teşekkür etti. Nihat Pakdil, Bakanlık personeli arasında tanışma ve kaynaşmayı sağlayan, aynı zamanda katılım gösterenlerin spor yaparak zihnen ve bedenen zinde kalmalarına aracılık eden turnuvayı düzenlemekten memnun olduklarını belirtti.
Son üç yılda; iki defa 3’ncü, bir defa da 2’nci olan EYYDB bu yıl şampiyon olarak, istikrarlı bir şekilde süregelen başarısını taçlandırmış oldu.
Turnuvada 2’nci olma başarısını gösteren TAEM’İN ardından 3.’lüğü Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 4.’lüğü ise Tarım Reformu-2 takımları elde etti.
 
Turnuvada bir ilk
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı takımı kadrosunda yer alan “Atike Demirbaş” turnuvada mücadele eden ilk kadın futbolcu oldu. Medeni cesareti ve sahada gösterdiği mücadele başarısı herkes tarafından takdirle karşılanan Demirbaş, Nihat Pakdil tarafından da tebrik edildi ve kendisine bir plaket verildi.
Turnuva boyunca “20” gol atan Personel Genel Müdürlüğü takımından Devran Bulut turnuvanın “Gol Kralı”, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)  ise “En Centilmen Takım” unvanlarını elde ederek, birer plaketle ödüllendirildiler.
 
gthb eyydb bakanlık birimlerarası futbol turnuvası Nihat Pakdil