Fakıbaba’dan samimi açıklamalar

25 Aralık Pazartesi, 2017
Göreve geldiği günden beri yoğun bir tempoda çalışan ve hayata geçirdiği projelerle tarım ve hayvancılıkta önemli adımlar atılmasını sağlayan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba WebTarım TV’ye konuk oldu. Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Osman Güzelgöz’ün sorularını yanıtlayan Fakıbaba, samimi açıklamalarda bulundu.
Fakıbaba’dan samimi açıklamalar Röportaj: Osman GÜZELGÖZ - EYYDB Başkanı
 
Bakan olarak göreve başlamasıyla birlikte Türkiye’yi il il gezen, tarım ve hayvancılık alanındaki sorunların çözümü için önemli projeler ortaya koyan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba WebTarım TV’ye konuk oldu. Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Osman Güzelgöz’le sıcak ve samimi bir sohbet gerçekleştiren Fakıbaba, çocukluğunu, öğrenciliğini ve kendisi hakkında bilinmeyenleri anlattı. Fakıbaba, Tarım Bakanlığında 31 Aralık’tan itibaren üreticilere yönelik yeni bir uygulamanın başlayacağı müjdesini de verdi.
 
Röportajda ailesinden ve çocukluğundan bahseden Bakan Fakıbaba, beşinci ve en küçük çocuk olarak dünyaya geldiğini, iki kız kardeşinden birisinin ise vefat ettiğini söyledi. Fakıbaba, çocukluğunun geçtiği mahalleyi de anlattı.
 
Fakıbaba, çocukluğunda birçok işte çalıştığını da ifade etti. Öğrencilik döneminde çok çalışkan olduğunu belirten Ahmet Eşref Fakıbaba, hem okulu hem de işi bir arada başarıyla yürüttüğünü kaydetti.
 
Fakıbaba, röportajın sonunda gündemden düşmeyen et konusuna da değindi. İthalatı mutlaka durdurmak istediklerini bir kez daha dile getiren Bakan Fakıbaba, vatandaşların et konusunda attıkları adımlarda kendilerine güvenmelerini istedi.
 
Ahmet Eşref Fakıbaba, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında 31 Aralık’tan itibaren yeni bir uygulamanın başlayacağını da ilk kez açıkladı. Fakıbaba, Tarım Bakanlığını halkla buluşturacaklarını, BİMER benzeri bir sistemle üreticilerin 24 saat boyunca kendilerine ulaşabileceklerini kaydetti.